Airsoft - DAT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft - DAT

HONOUR & PASSION
 
AcasaAcasa  UPGRADE CORNERUPGRADE CORNER  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
IMPORTANT ! - vizitati www.airsoft-dat.ro si inregistrati-va .
Airsoft - D.A.T
SNIPER 1 Test_x10
Ultimele subiecte
» Reaprovizioneaza-te de la www.airsoft.ro
SNIPER 1 EmptyLun Mai 17, 2010 12:22 pm Scris de Airsoft.ro

» Test pentru cei cu Degetul Rapid
SNIPER 1 EmptyJoi Mai 13, 2010 7:35 pm Scris de ANUBIS

» 08.05.2010
SNIPER 1 EmptyDum Mai 09, 2010 2:32 pm Scris de Kriss

» Black Eagle - Colt 1911-A1 MIL.(FULL METAL) Spring - 80 RON, de vanzare
SNIPER 1 EmptySam Mai 08, 2010 12:09 am Scris de irinel87

» IMPORTANT !
SNIPER 1 EmptyLun Apr 26, 2010 5:41 pm Scris de Kriss

» AIRSOFT WAR - proiect facultatea de radio si TV
SNIPER 1 EmptyLun Apr 26, 2010 7:52 am Scris de Black Eagle

» CONCURS I.A.P.S.C - by T.M.T
SNIPER 1 EmptyLun Apr 26, 2010 12:20 am Scris de ANUBIS

» Mesaj pentru Teo
SNIPER 1 EmptyDum Apr 25, 2010 8:12 pm Scris de pavlu

» Bucuresti vs. Constanta la Slobozia
SNIPER 1 EmptyDum Apr 25, 2010 10:49 am Scris de ANUBIS

» Tabara Cernica 24-04-2010
SNIPER 1 EmptySam Apr 24, 2010 10:33 pm Scris de ANUBIS

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 17, Vin Aug 04, 2017 7:56 pm
Bucuresti - Vremea
Mostre Camuflaj
SNIPER 1 Desert11 SNIPER 1 Flektr10 SNIPER 1 Metro-10 SNIPER 1 Olive10 SNIPER 1 Safari10 SNIPER 1 Woodla10

 

 SNIPER 1

In jos 
AutorMesaj
ANUBIS
Admin
ANUBIS


Numarul mesajelor : 446
Varsta : 56
Localizare : buc
Data de inscriere : 10/02/2009

RANK STATUS
PISTOL - Sharp Shooter: 104

SNIPER 1 Empty
MesajSubiect: SNIPER 1   SNIPER 1 EmptyMier Dec 09, 2009 3:52 pm

În timpul Sniper şcoală urmărire exerciţii sunt practicate incepand cu ascunderea exerciţii de primul. Acest lucru este au fost lunetist construieşte o poziţie bună folosind cele mai bune de camuflaj pentru a capacităţii sale, şi apoi de observator arsuri de domeniul său, şi îi spune exact ceea ce vede, acest lucru, cu toate acestea, nu este pentru o înregistrare, dar pentru a permite să lunetist înţelege utilizarea adecvată a camuflaj sale şi tăinuirea.

Una dintre cele mai mari probleme am văzut cu lunetisti tineri este că ei nu înţeleg modul de utilizare a vegetatiei din jurul lor. Un bloc de vegetaţie este definit ca introducerea de vegetatie între dumneavoastră şi dumneavoastră ţintă.

Este mult mai uşor să ardă dintr-un bloc de legume decât este pentru a vedea în ea de la distanta. Acest lucru este înşelăciune au fost li se aplică, prin punerea la inamic gândire vă aflaţi într-o poziţie diferită decât eşti cu adevărat. Când vizualizaţi ceva cu binoclul ai pierdut percepţia dvs. de adâncime. Acest lucru ajută la lunetist, pentru ca este foarte dificil de a vedea prin vegetaţie la distanţe mari.

Lunetist vrea sa arate la fel de mult cum a mediului ca el poate. Dacă nu puteţi face acest lucru, Standoff este următoarea cel mai bun lucru. O mulţime de lunetisti tineri cred că trebuie să fie până în bloc lor de legume şi acest lucru este foarte greşit, chiar dacă folosiţi un costum ghillie, ghillie nu este natural, şi cu un observator instruit el va observa că acest BLOB mare de ghillie crap în cazul în care nu face parte din mediul înconjurător.

Trebuie să ne amintim că costum ghillie este doar un instrument, iar aparatul nu Deghizare! Mulţi oameni cred că eşti invizibil dacă purtaţi o ghillie, dar de fapt se poate împiedica vă ajuta să vă mai mult decât în cazul în care nu ştiţi cum să utilizaţi corect.

Ghillie poate fi un instrument de restante. Atunci când dreptul de utilizat, poate ascunde o mare de inamic. În cazul în construirea unei ghillie există multe moduri diferite de a face acest lucru şi ar trebui să găsiţi un cele mai bune pe care îndeplineşte misiunea ta. Un lucru de retinut este; "incep intotdeauna lumina in culori, pentru că puteţi oricând să vă mai întunecat, dar dacă începeţi întuneric niciodată nu poate merge mai usor."

Eu cred că o ghillie-o singură bucată este, probabil, mai posibil de realizat decât o bucată doi. Puteţi construi o bucata una dintr-o bluză deşert de noapte, care este ceea ce am folosit de ani de zile. Acesta este menit să fie purtată peste uniformă dvs. regulate asa ca este suficient de mare pentru a face-o peste KIT-ul tău, şi vine cu o gluga, care face un văl mare. Este suficient de lungă pentru a acoperi jumătate până jos picioarele, acum puteţi utiliza-ti imaginatia pentru restul, dar mi-ar recomanda tie-in-ului de aproximativ 12 ", lung la fiecare 1 - 2 cm pentru legume naturale.

Unul dintre cele mai mari lucruri îmi place să le folosească în ghillie mea este; "frânghie Manila". Este remarcabilă atunci când răsfira-o, şi a benzilor-o. Când acest lucru în cravată, se pare natural şi se mută acelaşi mod atunci când bate vântul peste ea. Din nou, de construcţie dvs. ghillie este o parte a "artelor Sniper şi meserii", care vorbesc despre. Amintiti-va: un lunetist este un maestru al lumii sale şi a tuturor celor instrumente de el foloseste pentru a îndeplini misiunea sa.

La data de "stand-off"

Stand-off, nu se referă la accesarea cu crawlere a tot drumul până în legume dvs. de bloc, odată ce aţi găsit o FFL sau FFP (linia de final de tragere sau de poziţie). Situaţia dumneavoastră Opriţi-vă şi asini. Utilizaţi optica sa arda prin vegetatie. Odată ce se poate vedea zona ţintă sunteţi de aur. Aceasta nu trebuie să fie în viziune mare la acest punct, ne vom adresa de faptul că în curând.

Asiguraţi-vă că aveţi un set frumos de foarfece astfel încât să puteţi tăiată în legume dvs. de bloc, până când nu există doar un front la bloc. Amintiţi-vă să ţină seama de considerente de iluminat dvs. şi umbre în spatele tău. După ce aţi tăiat în bloc, înapoi din ea un pic şi re-dobândi dvs. ţintă din nou, ar trebui să aveţi mare viziune şi sunteţi de ardere printr-o vegetaţie pic, mai degrabă, apoi un lot, precum şi cele de observare trebuie să arate, prin aceasta, toate pentru a să vă găsească. Folosind adâncime şi de culoare, vi se va crea o iluzie opticl.


Ar trebui să poarte întotdeauna setul Dvs. în conformitate cu ghillie dumneavoastră. Vă sugerez să fac buzunare în partea laterală a se potrivi cu dvs., astfel încât, dacă există elemente care aveţi nevoie pentru a obţine rapid la, puteţi ajunge la ele. Dacă decideţi să pune orice buzunare pe interiorul sau în afara, am sugera cel puţin două, una care ar trebui să fie de taiere de dvs. foarfece (amintiţi-vă să cravată aceste off cu tine, astfel încât să nu le pierdem .... îţi spun asta pentru că sa întâmplat cu mine). Asiguraţi-o destul de mare de pe cravata pe care se poate lucra cu aceste Foarfeci şi apoi roll-l si le-a pus DEPLASARE.

Acest lucru aduce o altă dezbatere, buzunare Velcro sau butoane? Eu mereu am folosit butoane şi, probabil, mereu va fi, pentru că există nici un sunet cu butoane şi cârlig banda morman are tendinţa de a colecta rahat în ea. De buzunar alte ar trebui să fie pentru unele tip de optica. Eu folosesc un 8 - 10 monoculară de putere. Acesta este mic şi uşor de utilizat. Prefer monoculară pentru a vă oferă acelaşi domeniu de vedere ca tine domeniul de aplicare puşcă, deci, dacă aveţi posibilitatea să inscripţionaţi prin care legume bloc cu el, atunci vei avea nici o problemă cu domeniul dvs. de puşcă.

Am înţeles cu milsim AIRSOFT că gama noastră este limitată, astfel încât aveţi nevoie pentru a perfecţiona abilităţile de circulaţie în scopul de a tulpinii de până privind obiectivele dumneavoastră, şi aceasta este ceva ce trebuie să fie practicat foarte mult. Sunet si camuflaj improprii sunt cei mai mari 2 identificatori ţintă. Amintiţi-vă, de circulaţie un lunetist bun este măsurată în centimetri, şi nu de picioare.

Trebuie să fie foarte deliberat atunci când se deplasează în imediata, cum ar strânsă a inamicului. Când aproape de adversar, sunetul va fi cel mai mare inamic dumneavoastră. Dacă sunteţi norocos. va exista o mulţime de activitate se întâmplă la OBJ ... , dar încă considera libera dvs. şi va încerca să fie cât mai deliberată posibil. Un lucru de retinut este "întotdeauna să păstreze anumit tip de legume bloc între dvs. şi OBJ, că modul în care aceasta va ecran mereu libera ta". Puteţi folosi, de asemenea, de sunet al inamice pentru a ghida spre FFP dumneavoastră.

De circulaţie dvs. este cheia succesului dumneavoastra. Tehnici de Mişcarea trebuie să fie practicat. s-ar recomandăm să găsească o cale pentru a-ţintă care nu va provoca o mulţime de sunet. Când călătoriţi în zone deschise trebuie să aveţi disciplina suplimentare. Dacă sunteţi într-o zonă uscată cu frunze sau ace de pin trebuie să existe copaci, asa ca le folosesc pentru a bloca, acest lucru ceea ce noi numim un copac tulpină, linia de arbori într-un rând pe care ecran tu de la inamic. Aceasta este o modalitate prin care puteţi stabili un FFP, de asemenea.

Un alt lucru: nu se ajunge în mintea care le-aţi stabilit pentru a trage de la predispuse tot timpul! Dacă aţi învăţa să tulpină în mod corespunzător şi de a folosi terenul şi vegetaţia în avantajul dumneavoastră, puteţi face o mulţime de angajarea de la poziţii diferite . Ştiu că am o mulţime de referinţă pentru a ţi cunoştinţele la urmărire ... o multime de probabil aţi dori să-mi explic de circulaţie corespunzătoare şi tehnici de urmărire, dar nu există nici un fel bine sau rău să o facă.

Urmărire este ceva pe care trebuie să se practică, dar eu pot să vă spun acest lucru, odată ce învăţaţi cum să tulpinii, nu veti uita.

Aici este un exerciţiu urmărire, şi este destul de mult pe acelaşi care am făcut când am fost un student şi un instructor. Tu si colegii dvs. de a găsi o zonă bună pentru a tulpină, cu vegetatie, şi de la un capăt înfiinţat un tabel pentru observator. Acum, un observator este setat, el nu se pot deplasa de masa, (ar fi mai bine daca ai putea ridica de masă într-un camion pat sau ceva pentru a da observator un câmp plin de vedere). Amintiţi-vă acest lucru nu ar trebui să fie uşor pentru tine. Mai greu tu tren, acesta va fi mai uşor odată ce aţi face-o pentru reală.

Aşa cum am fost Şedinţa a fost la o întâlnire de orientare cu comandantul meu de astăzi, un prieten bun facut un comentariu care a mers ca acest "o găleată de sudoare va salva o halbă de sânge." Acest lucru este atât de adevărat atunci când este vorba de formare. Instruirea este dur şi va trebui să trenul spre a fi tare, astfel încât să nu se clătina pe misiune. Permiteţi-mi să împărtăşiţi o poveste care mi sa întâmplat în Irak, pe de desfăşurare primul meu.

Pe de implementare prima mea aici pentru Irak, am fost cu o echipa de supraveghere şi am avut o misiune pentru a merge într-un oraş şi o ţintă BIP că o altă unitate a vrut să raid în ziua următoare. Am avut introdusa chiar fin şi liderul Echipa mea la acea vreme (şi mare prieten), a rămas într-o poziţie ascunde cu RATELO său şi picioarele lui şi a echipelor Alpha Bravo afară să se reconsidere oraşului şi casa.

Eu şi bun prieten Lamo au fost Alpha echipa asa ca am procedat la oras cu un loc de muncă simplu; plimbare în aproximativ 3-4 km, pentru a primi zgomot noastre şi ieşi, cu această atitudine am coborât cu doar KITS nostru la data de, şi a decis să părăsească noastră rucsacuri la ascunde (pentru un motiv ciudat este inclemently frig, asa ca am pus un pachet, dar pe de amator meu care a avut un sac de dormit puţin verde în ea)

Acest lucru a fost timp doar până la acest punct ca mi-am purtat Acest pachet de fund. Aşa că am stabilit, comm Misiunea noastră au fost de rahat de la început, dar par de la curs, şi ne-ar fi plecat doar pentru 2 - 3 ore la cel mai mult.

Mi-am luat de până la primul punct, împuşcat un azimut, şi în deplasare ne-am dus. După ce am plecat noastre ascunde de poziţie şi a început în jos de pe acest deal mare, am venit la prima noastră zona de pericol: un drum. Nici o problema, am aşteptat câteva, privit şi a ascultat, şi a trecut la un câmp mare. După ce am venit de pe deal a fost destul de teren deschis, dar oraşul a avut un mare berm in jurul lui asa ca am folosit-o pentru a acoperi cum ne-am mutat. Au fost o mulţime de lumini în oraş atât de navigaţie a fost uşor, domeniul a fost un fel de dur, dar să se plimbe prin am făcut-o să berm. După ce faci o verificare harta noi am fost la dreapta pe curs pentru ceea ce aveam nevoie să fac.

Lamo apoi luat punct, şi ne-a condus în oraş şi a început rubrica la casa ţintă, am să vă spun, există un overabundance de câini vagabonzi în Irak şi ei întotdeauna reprezintă o problemă pe timp de noapte pentru că ei scoarţă de copac, la tot ce mişcă. Şi o mulţime de utilizare irakian pentru a le proteja de oaie şi de casele lor, asa ca am avut de a scoate de mai multe ori şi se lasă câinii să se deplaseze peste oraş pentru a echipei noastre bravo.

Odată ce câini s-ar trece ne-ar muta inapoi in Acest lucru a continuat timp de câteva ore, până când în cele din urmă am făcut ochii pe casa ţintă. În urma şedinţei am păstrat distanţa de rezervoare, aşa că am făcut un apel radio înapoi la liderul echipei noastre cerând ce dracu 'ne-am şedinţei şi răspunsul său, cu unele umor a fost: "Eu sunt audiere nimic de la poziţia mea." Deci, am apăsat pe, am intel noastre şi a început afară.

În ceea ce noapte a crescut mai în vârstă şi de dimineaţă a fost vine, timpul a fost devenind un factor pentru a iesi din nou peste câmp pentru a ascunde site-ului. Echipa noastra bravo au tras deja off şi a fost pe drumul de întoarcere. Am avut o călătorie mai lungă din partea laterală a oraşului, care ne-am intrat pe, aşa că am destul de mult a trebuit să meargă înapoi prin oraş pentru a iesi. Nu a fost o ceaţă teribilă în fier şi nu am seama de faptul că, la toate! S-ar putea ecran mişcării noastre înapoi la site-ul ascunde cu restul echipei, atunci am putea intra în saci de dormit noastre şi ne încălzim din nou.

Dintr-o data rulare sunetele a început pentru a obţine mult mai strânse. În cauză, ne radioed înapoi la ascunde din nou şi a întrebat ce naiba se întâmplă. Am primit acelaşi răspuns: "nimic de aici." Atunci de nicaieri Am auzit ca semn nostru de apel întâlnim net din site-ul nostru principal spunându-ne că rezervoarele de poziţie direct de la noi. Unitate de ne-am face acest lucru de recunoaştere pentru a hotărât să vină din timp şi nu a deranjat pentru a ne spune.

Am întrebat liderul echipei mele în cazul în care unitatea de ştiut că noi am fost încă pe teren şi în cazul în care acestea au fost de urmărire a locatiei noastre, în cazul în care acest lucru este Legea lui Murphy a intrat în vigoare. El a răspuns cu; "NU SUNTEM de lucru care acum!"

El a sfătuit-ne pentru a schimba traseul nostru şi capul dintr-un alt mod. Aceasta a fost o problema. Singura cale de ieşire a fost tot drumul înapoi prin oras si o plimbare prin intermediul completă a areaarea ţintă, înapoi în jurul domeniu, precum şi on.to ascunde site-ului. Lamo şi m-am uitat unul la altul şi a repetat acelaşi lucru "F &% # asta!"

Deci, ne-am inceput E & planului nostru de E. Am luat la sol şi de aşteptat. Prin acest timp am fost într-un şanţ de stabilire a aproximativ 100 de metri sub forma acestui tanc M1. Aşa cum net a fost de ingreunata de trafic de locatia noastra şi trimiterea grile, astfel încât tanc prietenos ştia poziţia noastră. Nu am putut obţine confirmarea că acestea ştiau unde am fost, şi noi nu am vrut să renunţe la faţa locului, micul nostru ascund doar încă.

A existat o OH-58 Kiowa elicopter care zboară de mai sus ne-aşa ne-am facut aproape o departe recunoaşterea de către marcarea poziţia noastră cu Chem albastru si verde-lumini. Dupa ce ne-a confirmat faptul că unitatea de a face RAID ştiut unde am fost, ne-am decis să ne încălzim, dar tot ce am avut a fost acest mic sac de dormit doar destul de mare pentru mine, şi noi încă nu au încredere în acest mare-tank-fund la faţa noastră.

Lamo şi am fost prieteni de mult timp şi nu a fost o persoană de pe acest pământ că am fost acolo cu mai degrabă în timp ce noi am fost în acest marinate. Deci, ne-am decis ca de căldură corpul nostru împreună ne-ar opri de la îngheţ la moarte, asa ca am spooned. Acesta este dreptul, am spooned unul lângă altul, în acest sac mic timp de aproximativ 5 ore, până la unitatea noastră a venit să ne ia. Am fost atât de rece, o dată pe unitatea noastră ajuns acolo am putea muta abia şi, din cauza locatiei noastre nu ar putea ajunge la noi, asa ca am avut de a face un a alerga pentru ei peste acest domeniu, din nou, în timp ce al naibii de congelate şi un pic supărat să fie extrase dintr - . Toate lucrurile deoparte INTEL noastre s-au dovedit a fi util şi unitatea de luat omul lor. În ceea ce priveşte Lamo şi eu, avem o muşcătură pic inghet si dracu 'de o poveste.

Ii multumesc lider Echipa mea pentru a impinge-ne cât de tare aşa cum a făcut înainte de a ne implementarea, pentru că a fost greu de formare care au împins-ne prin acea noapte. Nu spun de faptul că cineva trebuia să fie pălmuit în gură, pentru a lăsa noi pe motiv ca au făcut, dar că a fost de locuri de muncă noastre şi am ştiut că riscurile profesiei noastre.

Pe exercitarea!

Odată ce camionul dvs. este configurat pentru observator, se plimba pe banda dumneavoastră că aveţi de gând să tulpină şi a obţine o imagine mentală a în cazul în care doriţi să instituie şi un traseu pe care doriţi să o utilizaţi. Vă recomandăm utilizarea unui compas astfel încât să puteţi trage un azimut de a veni în camion şi pe partea din spate azimut. Acest lucru bine vă dau un sentiment de direcţie la locaţia dumneavoastră ţintă o dată tu begine urmărire.

Fii atent la gama de arme dvs. "max şi ceea ce Range Max eficace este. Această gamă (max efectivă) este în cazul în care doriţi să le trage de la astfel încât să puteţi scor o primă rundă lovit! Axiomă vechi "Un rahat o ucide" vine în minte aici.

Au coechipierii alte plimbare pe banda, cu unele tipuri de aparate de radio astfel încât să poată vorbi cu observatorul drumeţii nu sunt să te rănesc. Acestea joacă nici un rol, ci de a merge în cazul în care observatorul pentru a le spune. Acestea nu sunt de a oferi indicii de a observator în cazul în care vă sunt tot. Asta ar fi complet contraproductiv să se exercite.


Când ajungeţi la punctul de a începe, recomand cel puţin un metru tulpină de a începe cu 500. Ia-atât de timp pentru a Camo sus şi apoi lăsaţi observator şti când sunteţi gata să se mute. Odată ce observator este gata el vă va spune să se mute şi stabileşte o limită de timp de pe tulpină. De exemplu, la Casa de scoala am avut 3 ore pentru a face împuşcat prima ta.

Pe măsură ce trece la camion ţintă observator va fi de scanare zona cu unele binoclu (Vă recomandăm circa 8 - 10 singura putere). Ca observator vede ceva în Lane, el ar trebui să directă drumeţii sau fiecare dintre care este urmărire congela, atunci observator se va muta Walker la ceea ce el vede. Observator dă comenzile Walker la radio care încearcă să-l plimbare dreptul de a lunetist. În cazul în care observatorul crede că el este pe lunetist, el va striga; "lunetist la picioarele tale", şi dacă Walker poate ajunge în jos şi atingă vreo parte a lunetist, inclusiv uneltele sale, el este arestat. În cazul în care nu este nimic acolo observator dă ", continuă să se deplaseze", de comandă şi toată lumea continuă să se mişte.

Odată ce a ajuns lunetist FFP si la impuscat pe împuşcat în primul rând, observatorul se va merge aproape Walker la locaţia lunetisti şi de a da comanda "Du-te în termen de 10". Acest lucru înseamnă Walker este în termen de zece metri de lunetist. Arde observator zona caută lunetist, în cazul în care nu poate vedea nimic după câteva minute, Walker INS instruit să se deplaseze în termen de 5 metri de lunetist. După ce în termen de 5 metri de observator va viziona tine ca ai tras focul de-al doilea.

La şcoală sunteţi fiind observate în timp ce aveţi pentru a reîncărca şi de foc, dar pentru tine, este doar foc, deci, dacă poţi veni cu o tehnica ce va permite să vă reîncărcaţi sub observaţie aceasta va ajuta sa perfecţiona abilităţile dumneavoastră chiar mai mult. După ce ia impuscat de-al doilea şi cu Viteza initiala de arma ta de observator nu ar trebui să te scot bustul pentru BB dvs., dar pentru Camo improprii.

Odată ce lunetist a luat o lovitura două au Walker-l atingi pe cap, astfel de observator în cadrul camion poate vedea poziţia lunetist lui şi de a descrie ceea ce vede.

Acest lucru, prietenii mei, este o tulpină de bază reală lunetist şi ar trebui să fie de ajutor. Cu toate acestea, nu sa va limitati la tulpini doar iarba, fac tot felul de tulpinile! Nu se ştie niciodată ce mediu te-ar putea găsi în joc.

Pentru a răspunde la câteva din întrebările pe echipament:

Nu există cizme reale pentru snipering, chiar folos un militar de bună-boot stil. T Donnie a menţionat unele pe Blog noastre.

În ceea ce priveşte KIT dvs., ar trebui să fie adaptate pentru a misiunea dumneavoastră şi aş spune că nu desfăşoară uneltele inutile.
Sus In jos
https://airsoft-dat.forumgratuit.ro
 
SNIPER 1
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» The Sniper
» INTRODUCERE IN SNIPER-areala
» In att. Sniperi - US field manual Sniper training - 1994

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Airsoft - DAT :: UTILITARE :: STRATEGII AIRSOFT-
Mergi direct la: