Airsoft - DAT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft - DAT

HONOUR & PASSION
 
AcasaAcasa  UPGRADE CORNERUPGRADE CORNER  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
IMPORTANT ! - vizitati www.airsoft-dat.ro si inregistrati-va .
Airsoft - D.A.T
STRUCTURA UNEI ECHIPE Test_x10
Ultimele subiecte
» Reaprovizioneaza-te de la www.airsoft.ro
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyLun Mai 17, 2010 12:22 pm Scris de Airsoft.ro

» Test pentru cei cu Degetul Rapid
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyJoi Mai 13, 2010 7:35 pm Scris de ANUBIS

» 08.05.2010
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyDum Mai 09, 2010 2:32 pm Scris de Kriss

» Black Eagle - Colt 1911-A1 MIL.(FULL METAL) Spring - 80 RON, de vanzare
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptySam Mai 08, 2010 12:09 am Scris de irinel87

» IMPORTANT !
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyLun Apr 26, 2010 5:41 pm Scris de Kriss

» AIRSOFT WAR - proiect facultatea de radio si TV
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyLun Apr 26, 2010 7:52 am Scris de Black Eagle

» CONCURS I.A.P.S.C - by T.M.T
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyLun Apr 26, 2010 12:20 am Scris de ANUBIS

» Mesaj pentru Teo
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyDum Apr 25, 2010 8:12 pm Scris de pavlu

» Bucuresti vs. Constanta la Slobozia
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyDum Apr 25, 2010 10:49 am Scris de ANUBIS

» Tabara Cernica 24-04-2010
STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptySam Apr 24, 2010 10:33 pm Scris de ANUBIS

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 17, Vin Aug 04, 2017 7:56 pm
Bucuresti - Vremea
Mostre Camuflaj
STRUCTURA UNEI ECHIPE Desert11 STRUCTURA UNEI ECHIPE Flektr10 STRUCTURA UNEI ECHIPE Metro-10 STRUCTURA UNEI ECHIPE Olive10 STRUCTURA UNEI ECHIPE Safari10 STRUCTURA UNEI ECHIPE Woodla10

 

 STRUCTURA UNEI ECHIPE

In jos 
AutorMesaj
ANUBIS
Admin
ANUBIS


Numarul mesajelor : 446
Varsta : 56
Localizare : buc
Data de inscriere : 10/02/2009

RANK STATUS
PISTOL - Sharp Shooter: 104

STRUCTURA UNEI ECHIPE Empty
MesajSubiect: STRUCTURA UNEI ECHIPE   STRUCTURA UNEI ECHIPE EmptyMier Dec 09, 2009 3:56 pm

Rank Structura şi Callsigns
Rank Structura într-o echipă

In ultimul timp am fost prin mai populare forumuri de airsoft. Văd o tendinţă şi aproape o ceartă anumit reoccurring despre oameni care poartă patch-uri, rang, file, iar tot ceea ce este în continuare de fapt, purtate pe uniforma un US Military Serviciu de membru. Există un fix simplu si usor pentru acest lucru.

Aici este o soluţie care nu încalcă sau pentru a împinge care prezintă o structură de rang. Nu aveţi nevoie de fiecare Swinging Joe să ştiu rangul dumneavoastră pe echipa ta. Dacă aţi făcut-o clar, atunci ai dat inamicul avantajul de a şti cine este de direcţionare.

Mi-ar imagina că este în principal pentru echipa ta numai, şi, poate, a altor câteva la turnee să ştiu cine a vedea dacă au întrebări sau informaţii despre echipa ta. La orice coase magazin sau patch-uri magazin online puteţi obţine SLAP ECUSOANE făcute. Acestea sunt fie din stofa sau din piele, dimensiunea permisul de conducere, broda cu orice text sau a scris pe care doriţi pe ele, şi au Velcro pe spate. Dacă aveţi nevoie de un link către un e-mail plasture bun magazin de mine, ele au chiar ecusoane de mare viteză, palmă care stralucesc in intuneric.
Utilizaţi numele dvs. echipa sau de orice cuvânt pe care doriţi să o reprezinte. Ia prima scrisoare şi ultima literă a cuvântului. Pentru acest exemplu vă permite utilizarea cuvântului "haos".

Deci, abrevierea dvs. va fi "HC"

Comandant al echipei este reprezentat de numărul de "6", astfel rangul căpitanul echipei va fi "HC6". Deşi rangul său vizual pe patch palmă citeşte "HC6", la radio, de exemplu, semnul lui de apel este "Havoc 6"

Acum, pe rândurile celorlalte

Team-şef inrolat (aka Sgt majore) = 9
Echipa 1st Sergent = 7

Daca echipa ta este o echipa de dimensiuni element, sper ca organizaţia dvs. sarcină este rupt în echipe de foc. Dacă este aşa, echipele dvs. de numărul de foc, cu un prefix. Dacă aveţi 2 echipe de incendiu aveţi posibilitatea să le număr de foc Echipa 1 şi Fire Echipa 2 în mod evident.

Dacă sunteţi comandantul Rapide o echipa sau "şef de echipă", rangul dumneavoastră va fi "HC16" sau "Havoc 16"

HC = Havoc
1 = Fire Echipa de un
6 = Commander / Team Leader

În echipe de foc singura persoană care are un număr rezervat este liderul echipei, care este numărul 6, după care se poate utiliza orice număr pentru a reprezenta grenadiers dvs., Puşcaşii, lunetisti, şi tunari maşini.

Om Rifle 1 = "HC11"
Rifle Man 2 = "HC12"
Machine Gunner = "HC13"
Sniper = "HC14"

Fire Team leader = "HC16"

Să spun echipa ta este mai mic, adică 8-10, şi nu suficient de mare pentru a împărţi în echipe de foc. Structura de comandă ar trebui să fie un lider de echipă şi un sergent Team. Deci, rândurile lor ar fi

HC6 = Team Leader
HC9 = Echipa Sgt.

apoi

HC1 = Rifleman
HC2 = Rifleman
HC3 = Sniper
HC4 = Machine Gunnerect

Locul ecusoane palmă pe fiecare platformă în piept sau oriunde aveti unele Velcro, dacă ar fi mine, personal, mi-ar pune-le pe partea din spate a casca mea sau pălărie atât de şeful de echipă poate face cu uşurinţă de luptă decizii rapide şi apeluri de la comanda lui şi poziţie de control.

Tu guys de capturare pe? Acest lucru va crea în structura organizaţiei dvs., iar acesta va oricine, de asemenea, nu piss off acuzându-vă reprezenta.
Sus In jos
https://airsoft-dat.forumgratuit.ro
 
STRUCTURA UNEI ECHIPE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Airsoft - DAT :: UTILITARE :: STRATEGII AIRSOFT-
Mergi direct la: