Airsoft - DAT
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Airsoft - DAT

HONOUR & PASSION
 
AcasaAcasa  UPGRADE CORNERUPGRADE CORNER  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
IMPORTANT ! - vizitati www.airsoft-dat.ro si inregistrati-va .
Airsoft - D.A.T
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Test_x10
Ultimele subiecte
» Reaprovizioneaza-te de la www.airsoft.ro
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyLun Mai 17, 2010 12:22 pm Scris de Airsoft.ro

» Test pentru cei cu Degetul Rapid
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyJoi Mai 13, 2010 7:35 pm Scris de ANUBIS

» 08.05.2010
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyDum Mai 09, 2010 2:32 pm Scris de Kriss

» Black Eagle - Colt 1911-A1 MIL.(FULL METAL) Spring - 80 RON, de vanzare
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptySam Mai 08, 2010 12:09 am Scris de irinel87

» IMPORTANT !
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyLun Apr 26, 2010 5:41 pm Scris de Kriss

» AIRSOFT WAR - proiect facultatea de radio si TV
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyLun Apr 26, 2010 7:52 am Scris de Black Eagle

» CONCURS I.A.P.S.C - by T.M.T
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyLun Apr 26, 2010 12:20 am Scris de ANUBIS

» Mesaj pentru Teo
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyDum Apr 25, 2010 8:12 pm Scris de pavlu

» Bucuresti vs. Constanta la Slobozia
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyDum Apr 25, 2010 10:49 am Scris de ANUBIS

» Tabara Cernica 24-04-2010
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptySam Apr 24, 2010 10:33 pm Scris de ANUBIS

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 17, Vin Aug 04, 2017 7:56 pm
Bucuresti - Vremea
Mostre Camuflaj
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Desert11 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Flektr10 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Metro-10 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Olive10 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Safari10 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Woodla10

 

 ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA

In jos 
AutorMesaj
ANUBIS
Admin
ANUBIS


Numarul mesajelor : 446
Varsta : 56
Localizare : buc
Data de inscriere : 10/02/2009

RANK STATUS
PISTOL - Sharp Shooter: 104

ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA Empty
MesajSubiect: ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA   ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA EmptyMier Dec 09, 2009 4:00 pm

Organizarea de activităţi

Am vorbit în posturi anterioare despre cheie esenţiale de organizare a sarcinilor şi acum I sînt mergi în cele din urmă pentru a explica ce vreau să spun de acest lucru. Organizarea de activităţi este definit prin intermediul unui şef de echipă sau de comandantul forţei sale de organizare, pentru a se potrivi anumite sarcini care trebuie să fie îndeplinite în lupta. Destul de mult atribuirea toată lumea rolul lor specifice cu privire la echipa. Eu am falsificat această doctrină pentru a se potrivi mai mult faţă de airsoft şi MIL-jocuri SIM care sunt jucate.

Voi folosi un exemplu de o echipa de 9 om / echipa, doar pentru a face it izbucnit uniform. Aş numi mai degrabă o echipă pentru că aceasta va exista echipe de foc în această echipă şi folosind echipa cuvântul de prea multe ori a putut a lua confuze.

Deci, tu ai 9 jucători. Un lider Squad şi a echipelor de 2 foc compus din 3 Puşcaşii şi un lider de echipă. Iată cum va arăta echipa;

Squad Leader

Fire One Team Leader
Puşcaş
Puşcaş
Puşcaş

Fire Team Leader Doi
Puşcaş
Puşcaş
Puşcaş

Rolul conducător Squad este comandantul de ansamblu a echipei / echipa. El este unul cu cele mai experienţă şi cunoştinţe cu privire la terenul de joc sau cea care a organizat echipa de la început. De asemenea, el este cel responsabil de pe teren. El foloseşte abilitate sa şi a conducerii pentru a comanda echipa sa de a lucra în echipă şi în cele din urmă să fie victorioasă în misiune. Comunică Squad Leader direct la cei doi lideri de incendiu echipa. El este Sprinter pe terenul de joc merge de la şef de echipă pentru a team leader comanda următoarea mişcare. Ar fi înţelept la minim pentru a avea Squad Leader şi doi lideri in echipa de pe un aparat de radio, acest lucru ar face ca echipa de lideri de locuri de muncă mult mai uşor.

Fire Team Leader este comandantul unităţii sale mici. El ia ordinele sale de la liderul echipa si conduce oamenii săi să-şi îndeplinească comenzi liderul echipa lui. O echipa de foc va foarte rar se despart, aceştia utilizează organizaţia lor şi a numerelor de a lucra o unitate de lichid unică şi îndeplinirea sarcinilor de lider de echipa. Cînd I a lua în tactici de bază, veţi vedea mută anumite un lider de echipă poate face utilizând echipe focul lui, cum ar fi adiacente şi achiziţie on-line.

Rifleman este grunt, declanşa puller, tipul care de locuri de muncă unic scop este de a lua o ordine şi să atace cu toata forta. Acum, un singur lucru să mă gândesc aici este, în cazul în care aveţi de gând să funcţioneze ca o echipă organizată, nu te "Rambo" complexe. Ai nevoie să staţi organizat şi şederea pe echipa ta luând directiile de la liderul echipei de incendiu. Don't go off lupte lupta-te încercarea de a obţine toate ucide singuratic de către dumneavoastră. Aşa cum am intra în tactici de bază şi avansat veţi vedea în cazul în care liderul de incendiu echipa va avea o mulţime de libertate de a decide modul de abordare şi finalizează cu succes misiunea sa dat de liderul Squad. Acest lucru va necesita Puşcaşii fiind mereu de alertă, si mereu gata pentru direcţia următoarea lor de la liderul echipei.

Aceasta a fost explicaţia sarcină de bază ale organizării
Sus In jos
https://airsoft-dat.forumgratuit.ro
 
ORGANIZAREA ACTIVITATILOR IN ECHIPA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Airsoft - DAT :: UTILITARE :: STRATEGII AIRSOFT-
Mergi direct la: